matchical

Znajdź ekspertów IT, którzy najlepiej pasują do twojego projektu.

Team:

6 osób

Technologie:
  • React.js
  • Python
  • Django
  • AWS
Czas trwania projektu:

60 dni

Klient:

matchical

Dostarczone usługi:

Początek

Niemiecki startup Matchical.com zgłosił się do nas w celu stworzenia platformy, która ma zmienić rynek HR w branży IT. W zakresie naszych prac był product design adjustment, branding, UX/UI Design, Web development, AWS DevOps. Nowy produkt ma mieć świeży i buntowniczy charakter startup’u, a z drugiej strony budzić zaufanie nawet wielkich korporacji.

Warsztaty i branding produktu

W trakcie warsztatów "Analizy i priorytetyzacji wymagań", klient doszedł do wniosku, że Matchical potrzebuje nowej identyfikacji wizualnej.

Ideę nowej identyfikacji wizualnej oparliśmy o główną wartość produktu, którą oferuje Matchical - znalezienie ekspertów IT, którzy dokładnie odpowiadają potrzebom projektowym. Dlatego w nowym logo marki nawiązaliśmy do wykresu radarowego. To właśnie ten typ wykresu pozwala oceniać stopień dopasowania, porównywać jednego kandydata do drugiego.

Motion design

Powstał znak graficzny, który jest na tyle silny, że pozwolił na jego rozwinięcie. Logo Matchical potrafi wyrażać stany platformy informatycznej jako systemu - mowa, szukanie, wynik. Nawiązuje do aktualnie najbardziej postępowych i technologicznych rozwiązań - machine learning, sztuczna inteligencja, data science.

mowa
szukanie
wynik - sukces

Ilustracje

W celu ożywienie interfejsu zastosowaliśmy ilustracje, które dzięki swojej prostocie nie odciągają uwagi od głównych przypadków użycia interfejsu. Użyte w odpowiednim kontekście znacząco ulepszają User Experience użytkownika.

Zdefinowaliśmy kolorystykę

Jeśli zdjęcia, to jakie?

Rozwinęliśmy system identyfikacji wizualnej o specjalne użycie zdjęć tak, aby oddawały charakter marki i uspójniały jej wizerunek.

Zarządzanie rolami

Praca nad UX i UI platformy oparta była na gruntownej analizie biznesowej, wykonanej przez właścicieli startupu. Projektowaliśmy poszczególne moduły systemu, bazując na diagramach, przepływie użytkowników, benchmarkingu interfejsów. Moduł “Zarządzania rolami” był jednym z nich. Możliwość tworzenia złożonych struktur uprawnień miała być oddana za pomocą prostego interfejsu.

Biblioteka komponentów

Na potrzeby platformy stworzyliśmy ponad 600 unikalnych komponentów i ich wariantów tworzących UI Kit zaspokajający w pełni potrzeby platformy.

Przy tworzeniu UI Kita wykorzystaliśmy najnowsze funkcje Figmy, a także Design Tokeny. Dzięki temu Product Owner jest w stanie podejmować zróżnicowane decyzje dotyczące designu na różnych etapach realizacji projektu.

Design tokens

Zastosowaliśmy design tokeny, które pozwalają w kolejnych etapach projektu na szybkie dostosowanie designu do nieprzewidzianych zmian.

Design tokens

Nie zapomnieliśmy o typografii

W designie platformy zaproponowaliśmy wykorzystanie połączenia dwóch krojów Steradian + Commissioner.

Rejestracja na platformie

Stworzyliśmy czytelny proces rejestracji na platformie, który pozwala użytkownikowi poznać możliwości i wartość oferowaną przez Matchical.com.

Stack projektu

Data publikacji:
12 Sie 2022
Zrobione w 60 dni
Poznaj technologie, w których pracujemy Technologie

Zespół

Opis techniczny

Wyzwanie

Stworzenie skalowalnego rozwiązania, opartego o mikrousługi ze współdzielonym UI. Projekt powstawał równolegle z pracami UX/UI oraz analizą biznesową, co wymagało dużej dyscypliny w zakresie architektury systemu oraz modułowości wdrożenia.

Narzędzie AWS Cloud

CodePipeline, CodeCommit, CodeAritfact, SNS, SQS, SES, EC2, S3, CloudFront, Route53, Lambda, Cognito, Amplify, RDS, Translate, CDK

Mikrousługi

Od samego początku chcieliśmy, żeby system był skalowalny, jednocześnie rozsądny budżetowo. Praktycznie całe rozwiązanie zostało oparte o mikrousługi rozmieszczone w AWS, a każda usługa była skonfigurowana tak, żeby generować możliwie najniższe koszty (serverless).

Stack

React, Redux, Django Rest Framework, MUI, PostgreSQL

Pełna internacjonalizacja

Platforma powstawała z myślą o pełnej internacjonalizacji nie tylko w zakresie interfejsu, ale również w zakresie zawartości wprowadzanej przez użytkowników. Po ich wprowadzeniu treści są automatycznie tłumaczone przez Amazon Translate, co znacząco ułatwia użytkownikom dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Zarządzanie lokalizacją aplikacji jest całkowicie zautomatyzowane i wspierane przez algorytmy ML (machine learning).

Zespół MVP

Od strony technologicznej projekt był realizowany przez dwóch doświadczonych full-stack developerów z umiejętnościami DevOps, co pozwoliło stworzyć rozwiązanie bez konieczności angażowania dodatkowych specjalistów. W efekcie maksymalnie ograniczyło to potrzebny do stworzenia MVP budżet.